Игра, которая учит думать Игра, которая учит думать
previous arrow
next arrow
Slider

Mini Mix 9-12 lat

Dla dzieci od 9 do 12 lat

Podstawą gry Thinkers jest wyjątkowa technologia, która bazuje się na systemie zadań rozwijających intelekt, a nie tylko podająca wiedzę bardziej lub mniej znanych faktów z życia ludzkości, historii, geografii, biologii itp. To znaczy, że dla wykonania zadań włączonych do gry, należy znaleźć odpowiedź w sposób logiczny, a nie zwracać się do pokładów różnorodnych i często niepotrzebnych w dalszym życiu faktów. Ludzkość nauczyła rozwijać swoje ciało przy pomocy wysiłków sportowych oraz aktywnego sposobu życia, ale dotychczas sceptycznie odnosiła się do rozwoju własnej inteligencji. Przed Tobą – pierwszy wydany w naszym państwie współczesny trening dla gimnastyki umysłu.

Intelektualna gra Thinkers dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat pomaga dziecku zostać:

  • Liderem, który będzie zdatny zapalać ludzi swoimi kreatywnymi i genialnymi pomysłami;
  • Uczonym-wynalazcą, który potrafi wejść w sedno problemu, wykorzystując w tym celu myślenie niestandardowe;
  • Biznesmenem, sukces którego bazuje się na skutecznym i szybkim przyjęciu prawidłowych postanowień biznesowych;
  • Top-menadżerem, którego zadaniem jest rozwijanie powierzonego mu biznesu szlakiem ciągłego poszukiwania zastosowania innowacji, które odróżniają go od konkurentów;
  • Politykiem, który dobrze orientuje się w zawiłościach relacji międzyludzkich, na podstawie związków i stosunków przyczynowo-skutkowych pomiędzy ludźmi buduje własną strategię.

Przykłady zadań

Aby zobaczyć odpowiedź - przeciągnij zadanie w lewo!

Gra Thinkers – jest to intelektualny symulator, który pomoże Państwa dziecku zrobić ogromny krok w wykonywaniu złożonych zadań umysłowych oraz pokonać swoich rówieśników w poziomie rozwoju.

Drodzy rodzice! Wybraliście kształcącą grę Thinkers Mini Mix dla dzieci. Jest to wersja kompaktowa gry Thinkers dla dzieci w wieku 9 – 12 lat, która pozwoli mile i z korzyścią spędzić czas razem z dzieckiem w domu, gdzieś odpoczywając czy w podróży.

Podstawą gry jest wyjątkowa technologia, która bazuje się na systemie ćwiczeń rozwijających analityczne zdolności dziecka oraz jego inteligencję. Gra Thinkers ujawnia potencjalne możliwości dziecka, pomaga wyodrębnić priorytetowe kierunki jego rozwoju.

Aby wykonać zadania, które wchodzą do zestawu gry, koniecznym jest, by dziecko spróbowało znaleźć odpowiedź samodzielnie. Podczas wykonywania zadań dziecko uczy się myśleć konsekwentnie i efektywnie, zdobywając przy tym szczególne cechy intelektualne.

Typy zadań w kształcącej grze Thinkers Mini Mix dla dzieci ułożone są w taki sposób, by były ćwiczone różne typy myślenia u dziecka. To wydanie jest pierwszym w serii i składa się z zadań skierowanych na rozwój logicznego i analogowego myślenia, wyobraźni, zdolności w niezwykły sposób argumentować własne myślenie.

Najlepiej wykorzystywać Thinkers Mini Mix w trybie szkolenia. Zadanie powinien dać jednemu lub kilku dzieciom ktoś z osób dorosłych, naprzykład jeden z rodziców lub nauczyciel. Istotny jest rytm i kolejność przeprowadzania zajęć. Codziennie dziecko powinno wykonywać od jednego do trzech (nie więcej) zadań. Ćwiczyć należy jedynie w obecności osoby starszej.

Również jest możliwość wykorzystania gry w trybie zawodów pomiędzy dwoma drużynami dzieci, które przypominają różnego rodzaju teleturnieje.